Krzesła dla dzieci – co trzeba o nich wiedzieć?

Krzesełka dla maluchów

Z pierwszego krzesełka dziecko może korzystać już od najwcześniejszych miesięcy. Jest to typowe krzesełko niemowlęce, który przeznaczone jest zwłaszcza do spożywania pierwszych posiłków, ale także do leżakowania, czy też zabawy przy zamontowanym stoliku. Gdy dziecko zaczyna stawiać pierwsze, samodzielne kroki warto zainwestować w małe krzesełko ze stolikiem. Na rynku dostępnych jest wiele tego typu opcji w rozmaitej, ciekawej dla maleństwa kolorystyce. Największym zainteresowaniem cieszą się plastikowe lub drewniane krzesła dla dzieci w zestawie ze stolikiem.

Taki zestaw zachęci dziecko do kreatywności i znacząco przyczyni się do jego ogólnego rozwoju. Przy stoliczku dziecko zacznie rysować pierwsze obrazki, z przyjemnością pobawi się klockami albo ciastoliną i będzie uczyło się prawidłowego spożywania posiłków. Jeśli dysponujemy przestrzenią wokół domu albo dużym tarasem warto przeznaczyć miejsce na tego typu krzesełko ze stoliczkiem na świeżym powietrzu.

Czas na biurko z krzesłem

Część rodziców uważa, że najlepszym momentem na zakup biurka z krzesłem jest rozpoczęcie przez dziecka edukacji szkolnej. Wiele dzieci jednak już wcześniej, w wieku przedszkolnym, może uznać biurko za bardzo przydatny mebel w swoim pokoju. Biurko z krzesłem zachęca do nauki, do samodzielnego rysowania, malowania, kolorowania i pisania pierwszych literek. Wspomaga rozwój szeroko pojętej kreatywności i wycisza dziecko. Przy biurku dzieci chętnie oglądają książki i rozwiązują stosowne dla wieku zagadki. Warto rozejrzeć się wśród bogatej oferty rynkowej i zwrócić uwagę na najlepsze, wygodne krzesła dla dzieci. Krzesło powinno mieć ciekawą kolorystykę lub ewentualnie zawierać wizerunek ulubionego bohatera. W ten sposób dziecko jeszcze chętniej będzie spędzać czas przy biurku. Najważniejsze jest jednak to, by krzesło było bezpieczne dla dziecka, stabilne i dbało o jego zdrowy kręgosłup.

Idealne biurowe, obrotowe krzesła dla dzieci

Krzesło, które ma zagościć przy w biurku w pokoju naszej pociechy powinno charakteryzować się przede wszystkim ergonomicznością. Oznacza to, że powinno ono mieć bogate możliwości jego regulowania w taki sposób, aby najodpowiedniej dopasować je do potrzeb dziecka. Najbardziej pożądane są krzesła dla dzieci z elastycznym oparciem oraz z regulowaną głębokością i wysokością siedziska. Krzesła dla dzieci powinny mieć także komfortowe podłokietniki oraz uwypuklenie oparcia na wysokości lędźwiowej partii kręgosłupa. Kółka zamontowane do takiego krzesła powinny być bezpieczne i posiadać mechanizm samohamujący. Polega on na tym, że podczas wstawania dziecka z krzesła kółka są hamowane i krzesło jest utrzymane w miejscu. Krzesła dla dzieci są bardzo podatne na różnego typu zabrudzenia i z tego względu ich tapicerka powinna być łatwa do czyszczenia. Polecane są krzesła ze zdejmowaną tapicerką, nadającą się do prania w pralce. Niezwykle istotne jest także to, by krzesła dla dzieci były całościowo wykonane z wysokojakościowych, bezpiecznych dla dziecka materiałów. Starsze dzieci z pewnością zafascynują się bardziej eleganckimi modelami obrotowych krzeseł biurowych, wykonanych przykładowo z naturalnej, imponująco trwałej skóry. 

Zdrowie dziecka ponad wszystko

Rodzice, którzy wyjątkowo troszczą się o zdrowie swoich pociech, powinni zainteresować się wysoce ergonomicznymi, wręcz ekskluzywnymi modelami krzeseł dziecięcych bez kółek, o stabilnej postawie. Tego typu krzesła dla dzieci są wysoce polecane przez ortopedów i charakteryzują się szerokimi możliwościami dopasowywania do rozmiarów dziecka. Mówi się, że tego typu krzesła rosną wraz z dziećmi i dzięki temu rekompensowana jest ich wysoka cena oraz niższa atrakcyjność wizualna. Dodatkowym plusem jest to, że takie luksusowe krzesło idealnie wpasuje się w każdą stylizację, włączając w to wystrój ekologiczny, czy też industrialny lub retro.