Nowoczesne biuro – stylowe i wygodne

Jak urządzić nowoczesne biuro?

Dzisiejsze spółki zmieniają się niezwykle intensywnie tak jak obejmujący je świat. Stają się jeszcze bardziej otwarte na kolejne propozycje prowadzenia interesu, natomiast pracujący w nich ludzie, chociaż mają do dyspozycji innowacyjne techniki, poszukają interesujących powierzchni do pracy, gdzie środowisko nie męczy, lecz wprost motywuje oraz stymuluje wyobraźnię. Na przestrzeni ostatnich 10 lat obserwujemy, jak w Polsce błyskawicznie rozwija się styl tworzenia powierzchni biurowych, używając ścian systemowych zamiast stosownych do owej chwili ścian gipsowo-kartonowych (tzw. ścian GK). Montaż ścian GK wiąże się z wieloma dosyć trudnymi pracami, takimi jak: łączenie konstrukcji, płytowanie, szpachlowanie, wygładzanie oraz na końcu malowanie, co w sytuacji, kiedy występuje konieczność szybkiego przearanżowania wnętrza, w oczywisty sposób utrudnia działanie spółki oraz przeszkadza zatrudnionym.

Nowoczesne biuro, więc jakie?

Nowoczesne biuro to nie jedynie najnowocześniejsze laptopy, błyskawiczny internet oraz pozostałe techniki zmieszczone w dopiero co postawionym budynku. O tymże, iż biuro można będzie określić nowoczesnym, stanowi mnóstwo elementów, natomiast samo biuro nie musi zupełnie się znajdować się w nowoczesnym biurowcu ze szkła. Także doskonale biuro spełniające wszelkie kanony może być umieszczone w starej kamienicy. Biuro, jakie będzie spełniać nie jedynie wymagania samej spółki, lecz także doskonale służyć zatrudnionym, musi spełnić mnóstwo kryteriów. Niewątpliwie, istotne jest to, żeby ludzie pracowali na nowym sprzęcie, jaki uprości oraz przyspieszy robienie zadań, lecz jednakowo istotna jest kompozycja pomieszczeń w innowacyjnych biurach. Każdy zatrudniony musi mieć odpowiednią ilość wolnej powierzchni oraz doskonałej klasy meble. Pracownicy nie mogą być przepełnieni, lecz z drugiej strony muszą mieć w pobliżu tychże, z jakimi przeważnie współpracują.

Biurowa kolorystyka

Jednakowo istotna, jak dobór materiałów oraz dodatków jest barwa. Mimo rekomendowanej prostoty, nie jest powiedziane, iż nasze biuro ma być nudne oraz monotonne. Akcesoria w jaskrawych odcieniach, pomalowanie jednej ściany na bardziej wyrazisty odcień mogą stworzyć niezwykle interesujące, lecz nie rzucające się w oczy wnętrze. Gdy jednakże nie przepadamy za żywymi odcieniami, całe wnętrze biura lub gabinetu może być podtrzymane w jasnej, pastelowej barwie.

Nowoczesne biuro – powierzchnia gwarantująca skuteczny wypoczynek

Ogólne przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy nakazują zapewnienie zatrudnionemu miejsca do wypoczynku. Pomimo iż w wypadku robienia pracy siedzącej ograniczają się one do zapewnienia zatrudnionym siedzenia w sposób kompatybilny z przepisami BHP, to należałoby zagwarantować zatrudnionym również przestrzeń szczególnie przeznaczoną do odpoczynku. Jak wynika z badania przeprowadzonego poprzez Draugiem Group w 2014 roku, żeby móc długo oraz efektywnie robić zadania na najwyższym poziomie, musimy pozwolić sobie na krótki wypoczynek w trakcie pracy. Chociażby krótka zmiana środowiska korzystnie działa na kreatywne myślenie oraz wyobraźnię zatrudnionych.

Ciszej oraz bardziej komfortowo

W modernistycznym biurze ogromną funkcję gra również środowisko akustyczne, jakie oddziałuje na jakość oraz komfort pracy. Praca w hałasie rozmów może zmniejszyć poziom skuteczności pracownika chociażby o 50%, nie mówiąc o szkodliwym wpływie na jego nastawienie. To właśnie na gwar przeważnie narzekają pracownicy biur w aranżacji open space, chociażby tychże znajdujących się w innowacyjnych budynkach biurowych. Aby zmniejszyć przenoszenie się hałasu pomiędzy miejscami pracy oraz konkretnymi strefami, biura wycisza się przy pomocy sufitów akustycznych oraz paneli ściennych.